Resumen de la temporada 2012

Tenhle rok byl pro mě z lezeckýho hlediska přelom, neb jsem začal makat a to na plnej úvazek, poprvé v životě. Pro mnoho lezců obávaná tragédie, které je třeba se vyhýbat obloukem co největšího poloměru. Oproti všem očekáváním však měl nástup do háku pozitivní vliv na splnění lezeckých přání. Studentskej život s věčným nedostatkem prostředků a nepravidelnym režimem plným času na zabíjení zjevně už omezoval možnosti výjezdů i lezeckou morálku.

V dubnu proběhl výjezd do Chorra – sektor Machinodromo se svejma táhlejma převisama, kde člověk vytahá ruce až ke kotníkům na mě vcelku velmi pozitivně zapůsobil, tam se budu muset vrátit s trochu potrénovanou vytrvalostí. Už mám vyhlídnutou pěknou 8a , kde jsem se dostal až k 1. presce (asi z 15).

Práce se s lezením nakonec vcelku skloubila, takže proběhlo několik výjezdů do horMt Blanc splitboardu už v květnu hned po nástupu , Ratikon a Pardutzweg v červenci jako příprava na Velkého Kapucína, kterého se podařilo udolat v srpnu (Swiss route TD+). Úplně na závěr pískařský sezóny (v den zavírání skaláku) jsem už za šera dolézal Údolku na Kapelníka – cestu, která ve mně ještě před pár lety budila velkej respekt, a na kterou jsem ani ve snu nepomýšlel.

Z hlediska sportovní výkonnosti nedošlo k výraznýmu posunu, jezdilo se hlavně na písek, juru jsem navštívil asi jednou , zato roviště v úterý po práci celkem hodněkrát. V dubnu jsem objevoval maďarský sportovní oblastimají jich oproti očekávání celkem dost -něco je i v Budapešti a okolí. V listopadu proběhnul ještě jeden výjezd do Chateuvert – krásná oblast, ale vcelku malá. Nejtěžší sportovní přelez byl asi za 7aOSno nelezem přece pro čísla, olé

Esta entrada fue publicada en Montañismo. Guarda el permalink.

Deja un comentario

Su dirección de correo electrónico no será publicada. Los campos necesarios están marcados *

Conectar con Facebook

Puedes usar las siguientes HTML etiquetas y atributos: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>