Silvester in Otztálkách

Planung einer Silvesterabend im Splitboard war keine leichte Aufgabe – war notwendig, um einen Chat mit einer Kapazität im Verhältnis zur Bedeutung des Daten-Events, vorzugsweise von der Zivilisation entfernt und bietet einfachen Gelände für Anfänger, die teilgenommen haben, und zugleich mit viel Schnee, dass eine ausreichende Höhe zu finden.

V sedum ráno nabírám Póla za hluboké tmy na Pankráci a o 10 min později Buriho na Smíchovské Agipce. U Mnichova ztrácíme několik hodin v zácpě, ve které také padá finální volba na Taschach. V 15.30 jsme na parkovišti u lanovek a v 16.15 vyrážíme údolím vstříc nočnímu dobrodužství. Během příštích sedmi hodin děláme pouze jednu významnější navigační chybu – do vrcholového hřbene, na kterém trůní chata nastupujeme zleva místo traverzem zprava pod skalami. Tím se dostáváme do strmého a málo zasněženého suťoviska, jehož průstup je skutečný boj – Pól láme jeden stoupací hřeben, já oba ztrácím a úspěšně nalézám. Po výstupu do sedla naše váhání přerušuje svit čelovek z chaty položené o 100 metrů výše. Dorážíme kolem půlnoci. Vytopená kuchyň je plná nepořádku, po stolech se válí vše od kartáčků přes náramkové hodinky až po helmy. Vypadá to, že na chatě je skupina asi sedmi Čechů. Jdeme spát do studeného lágru v horním patře. Vstáváme pozdě, venku sněží. Chata je prázdná a spodní místnost vyklizená. Vaříme, odpočíváme, cvičíme hledání s novými pípáky. Večer doráží pět Čechů z toho dva na sněžnicích, s prknem na zádech. Nejsou ze svého zážitku příliš nadšeni, další dny tráví v blízkosti chaty, neboť strmější svahy jsou pro sněžnice i se šlápnutou stopou prakticky nedostupné.

 

Am nächsten Tag ist endlich azuro, fahren wir in die südlichen Hänge bis zum äußersten Ende unseres Tales verbunden. Nach einem langen, aber recht angenehm schattigen Traverse im frischen Schnee schließlich ab, um in der Sonne zu klettern. Buri treten Beispielprofil zeigt mehrere Tests Konsistenz des Schnees. Die oberen 30 cm Pulver (Faust) ist dünne Kruste, unter dem es noch 40 cm Schnee ein wenig slehlého (4 Finger). Deeper ist utemovaná Schicht (Zauberstab). Die Schichten sind schwach verbunden ist, zu entscheiden, 30 ° Neigung nicht zu überschreiten.

 

Der Mast steigt mutig sonnigen Tal unten, halten den Abstand von rund 20 m. – höchste Zeit zur Umkehr.

Der dritte Tag ist wieder Azure. Wir gehen dieses Mal richtig einen flachen Talboden zum nächstgelegenen Seitenzweig. Die Frühlingssonne wieder Bikini, Pol verschoben Moira zeigt Muskeln.

Der höchste Punkt, den wir erreichen wieder den Sattel – Anstieg um 40 º Platte mit einer Schicht des Pulvers, die alle auf einem Beton Befehl zum Rückzug bedeckt. Exits sind noch erstaunlicher dieses Mal – Pole geschafft, an einem steilen Hang auf der gegenüberliegenden Seite des Grates unserer Aufstiegsroute zu verbinden.

Silvestr trávíme vcelku poklidně, dopíjím půl láhve meruňkovice, za což se mi tělo odmění ranním bolehlavem. Na první výlet sezóny jsme vcelku vyžití, a tak se vydáváme na sestup.

 

Pokouším se sjet strmější svah s mělce ukrytým kamením. Na jednom z nich mi nečekaně podklouzne hrana a dopadám na zápěstí, které poté musím stáhnout obinadlem. U nákladní lanovky zamykám patu vázání novým přípravkem SPEED. Ukazuje se, že první část doliny je ještě příliš kopcovitá, tudíž by se lépe sestupovala na pásech, zato druhá polovina je z velké části pozvolný sjezd, pro který byl SPEED stvořen. Na parkoviště dojíždíme několika oblouky po urolbované sjezdovce opět na složeném boardu. Po pár kilometrech už po sněhu není ani památky a jarní atmosféra napovídá, že proběhlá akce byl nejspíš jen vcelku zábavný sen…

Dieser Eintrag wurde veröffentlicht in Splitboarding. Lesezeichen auf den permalink.

2 Responses to Silvester in Otztálkách

Lassen Sie eine Antwort

Deine Email-Adresse wird nicht veröffentlicht.,en Erforderliche Felder sind markiert *

Verbinden mit Facebook